دوشنبه, 15 آبان 1396 19:38

کمیته همگانی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیته همگانی فدراسیون اسکی برنامه های این فدراسیون برای همگانی کردن این رشته زمستانی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تغییرات جدید فدراسیون اسکی و در راس آن انتخاب مهره ای متخصص در بخش همگانی می تواند نوید دهنده روزهای خوبی برای این ورزش زمستانی باشد. انتصاب کیوان محبی زنگنه به سمت رئیس کمیته همگانی فدراسیون اسکی با پیشینه وی در جذب حداکثری اسپانسر برای این ورزش یکی از اقدامات مثبت عبدی افتخاری در دوره جاری ریاستش است.

محبی که پیش از این در کمیته هایی همچون اقتصادی و بازاریابی و حتی روابط عمومی فدراسیون اسکی فعالیت داشته برنامه های زیادی برای همگانی کردن اسکی در سردارد. برنامه هایی که البته به مشارکت هر ۱۶ هیات استانی فعال این رشته در سراسر کشور نیاز دارد.

اگرچه در سالهای گذشته کمیته همگانی اسکی یکی از تشریفاتی ترین کمیته های فدراسیون بوده است اما با توجه به ضرورت عمومی کردن اسکی و افزایش علاقه و تمایل خانواده‌ها به مشارکت دادن فرزندان و حتی خودشان در این رشته زمستانی حالا همگانی کردن اسکی به یکی از اولویت های این ورزش تبدیل شده است. گفتگوی خبرنگار مهر با رئیس کمیته همگانی فدراسیون اسکی را می خوانید:

خبرگزاری مهر: برنامه شما در کمیته همگانی فدراسیون اسکی چیست؟
- محبی: واقعیت این است که علیرغم همه تلاش های صورت گرفته هنوز نتوانسته ایم در بخش همگانی فدراسیون اسکی کار خاص و ویژه ای انجام دهیم. خوشبختانه نگاه مسئولان و به ویژه وزارت ورزش و جوانان به موضوع همگانی کردن اسکی بسیار مثبت است ولی عموما این بخش به برگزاری چند جشنواره ختم می شده است. روشنگری و ارائه اطلاعات درست به مخاطبان از جمله مهمترین برنامه های کمیته همگانی است. شاید بسیاری از خانواده ها ندانند که با هزینه کردن مبلغی نسبتا کم می توانند یک روز خوب اسکی داشته باشند. ما در گام نخست هیات های استانی را در بخش همگانی فعال کردیم و با مشارکت آنها برای اولین بار جشنواره روز جهانی برف را همزمان با بیش از ۴۰۰ پیست جهان (۲۱ ژانویه) در تقویم فدراسیون جهانی اسکی به ثبت رساندیم. همچنین برنامه ریزی برای روز جهانی برف و کودک نیز از دیگر برنامه های شاخص ما در این حوزه است.

* جلسه‌ای هم در همین خصوص تشکیل دادید که با مشارکت و علاقه خوب استانها برگزار شد؟
- بله همین طور است، ۱۳ مسئول کمیته همگانی از ۱۳ استان کشور در این جلسه حضور داشتند و تعامل بسیار خوبی با هم داشتیم. قرار شد تا همه برنامه های خود را تا آخر آبان ماه تدوین کنند و ما هم به صورت کلی فراخوان خواهیم داد تا افرادی که مایل هستند در حوزه همگانی به ما کمک کنند پای کار بیایند تا با مشارکت عمومی و خرد جمعی برنامه ها را پیش ببریم. یکی از درخواست های ما این بود که همه هیات های فعال در اسکی یک نایب رئیس بانوان داشته باشند تا این پیشرفت ها همزمان هم در بخش آقایان و هم در بخش بانوان وجود داشته باشد.

* شما بزرگترین فعال فدراسییون اسکی در طی چند سال اخیر در زمینه جذب اسپانسر بوده اید. در بخش همگانی چه برنامه ای در این خصوص دارید؟
- ما هیچ بودجه ای از فدراسیون نخواسته ایم. عنوان کرده ایم که هیات ها خودشان به نحوی سعی کنند هزینه هایشان را تامین کنند. حامیان مالی، سازمان ورزش شهرداری ها و نهادهای دیگر در زمینه همگانی کردن اسکی بسیار متمایل به همکاری هستند. در همین راستا ما با مراکز مختلف ورزشی و رستورانی هم وارد مذاکره شده ایم و در زمینه تخفیف برای اسکی بازان اقدامات زیادی انجام شده است.

* دغدغه و مهمترین سد شما در همگانی کردن اسکی چیست؟
- بیشترین مشکل ترس خانواده هاست. آنچه که از استان ها خواسته ایم این است که در بولتن هایی آموزشی در این خصوص توضیح بدهند که اصلا ورزش اسکی چیست؟ پیست‌های اسکی را معرفی کنند و در این زمینه به دنبال رایزنی و مشورت گرفتن از وزارت محترم آموزش و پرورش هم هستیم. همانطور که عنوان کردم اولین موضوع ترس برخی خانواده ها از اسکی است. متاسفانه باوری غلط میان برخی ها وجود دارد که اولین اتفاق در اسکی آسیب دیدن پا است. طبق برآورده ها و تحقیقات کمترین آسیب ها حتی کمتر از یک درصد آسیب دیدگی در زمان آموزش اسکی میان ورزشکاران رخ می دهد. بیشتر آسیب ها در ورزش قهرمانی رخ می دهد که البته در همه ورزش ها این احتمال وجود دارد.

* آیا برنامه ای برای اختصاص سهمی به هیات ها از همگانی کردن اسکی هم دارید؟
- از استان های خود خواسته ایم که در قدم نخست حداقل بین ۵۰ تا ۱۰۰ عضو معمولی به عضویت فدراسیون اسکی دربیاورند تا برنامه های اولیه در خصوص همگانی کردن اسکی رخ دهد.  در مورد اختصاص سهمی به هیات ها نیز اتفاقا این موضوع را در جلسه اخیر مطرح کردیم و قرار است در هیات رئیسه هم طرح شود.

* به عنوان حرف پایانی آرزو و هدف شما در کمیته همگانی اسکی چیست؟
- ما پل ارتباطی میان مردم، فدراسیون و پیست های اسکی هستیم و تمام هدفمان رشد، اعتلا و توسعه اسکی است. باوری غلط وجود دارد که اسکی ورزش مرفهین است اما ما با سند این را ثابت می کنیم که این طور نیست. تمام تلاشمان را می کنیم تا سهم بیشتری از جامعه به ورزش زیبای اسکی بپردازند و در این زمینه از همه افرادی که به هر نحو می توانند به ما کمک کنند خواهش می کنیم تا از هیچ کمکی به همگانی کردن این رشته دریغ نکنند.

خواندن 415 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « گردهمایی تفاهم نامه »

Search